Merhabalar Sitemize Hoş Geldin, ForexTürk Ziyaretçisi!

Sitemizden daha iyi yararlanabilmek için giriş yapın.

Bakan Nureddin Nebati: Yılsonu bütçe açığının OVP tahmininin daha da altında gerçekleşeceğini öngörüyoruz

umdubuli

Yönetici
Katılım
15 Eki 2021
Mesajlar
291
Bakan Nureddin Nebati: Yılsonu bütçe açığının OVP tahmininin daha da altında gerçekleşeceğini öngörüyoruz, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kasım ayı bütçesinin 108.3 milyar lira fazla verdiğini belirterek, yıl sonu bütçe açığının da Orta Vadeli Program tahmininin daha da altında gerçekleşeceğini öngördüklerini ifade etti
Bakan Nureddin Nebati.jpg

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yılsonu bütçe açığının Orta Vadeli Program (OVP) tahmininin daha da altında gerçekleşeceğini öngördü. Nebati, sosyal medya hesabından, kasım ayına ilişkin merkezi yönetim bütçe gerçekleşme sonuçlarını değerlendirdi.

"Zorlukları üretimle, istihdamla ve büyümeyle aşacağız" diyerek yola çıktıklarını vurgulayan Nebati, "Ekonomimizi büyütüp gelirlerimizi artırarak bütçede iyileşme sağlıyoruz. Mali disiplin politikamızın çıktılarını merkezi yönetim bütçe gerçekleşmelerinde de somut bir şekilde görmekteyiz" değerlendirmesini yaptı.

Bakan Nebati, merkezi yönetim bütçesinin kasımda 108,3 milyar lira fazla verdiğine dikkati çekerek, paylaşımında, "Böylece, ocak-kasım dönemi bütçe açığı 20,4 milyar liraya gerilemiştir. Yıl sonu bütçe açığının da Orta Vadeli Program tahmininin daha da altında gerçekleşeceğini öngörüyoruz" ifadesine yer verdi.
 
BaseDecode