Merhabalar Sitemize Hoş Geldin, ForexTürk Ziyaretçisi!

Sitemizden daha iyi yararlanabilmek için giriş yapın.

Euro satışları şimdilik duraklıyor, gözler ABD enflasyonunda

Atmaca

Yönetici
Katılım
15 Eki 2021
Mesajlar
187
İşte 10 Haziran Cuma günü bilmeniz gerekenler:

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde'ın Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında tetiklenen euro satışlarına Cuma günü erken saatlerde ara verilmiş görünüyor. ABD'den Mayıs Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verileri öncesinde, Avrupa sabahı pozitif bölgede işlem gören ABD hisse senedi endeksi vadeli işlemleri ile piyasa havası iyimser. Euro bölgesinden herhangi bir üst düzey veri yayınlanmayacak, ancak ECB yetkililerinin politika görünümüne ilişkin yorumları piyasa katılımcıları tarafından yakından izlenecek.
Euro satışları şimdilik duraklıyor, gözler ABD enflasyonunda.png


Haziran ayı politika toplantısının ardından AMB, kilit faiz oranlarını beklendiği gibi değiştirmedi ve Temmuz ayında faiz oranlarını 25 baz puan (bps) artıracağını açıkladı. Banka, Eylül ayında 50 baz puanlık bir artış taahhüdünde bulunmaktan kaçındı ve 2022 için büyüme tahminini %2,8'e indirdi. %3.7'den.

ECB Hızlı Analizi: EUR/USD satış fırsatı mı? Dovish kısa vadeli rehberlik her şeyden daha ağır basar.

Yatırımcılar, ABD'de yıllık TÜFE'nin Mayıs ayında %8,3'te değişmeden kalacağını ve Çekirdek TÜFE'nin %6,2'den %5,9'a gerileyeceğini tahmin ediyor. FXStreet Analisti Joseph Trevisani, "En azından önümüzdeki iki toplantı için Fed politikası Mayıs veya Haziran ayı TÜFE sonuçlarından etkilenmeyecek olsa da, tahminlerden sapmaya bağlı olarak piyasa tepkisi için önemli bir alan var" dedi. . "Mayıs petrol ve gaz fiyat artışlarının bir kısmının analistlerin tahminleri oluşturan anketlerinde yakalanmadığından şüphelenmek için iyi nedenler var."

ABD TÜFE Önizlemesi: Doları aşağı çekecek yumuşak çekirdek ve diğer iki senaryo.

EUR/USD , Cuma günü erken saatlerde 1.0650'ye doğru mütevazı bir toparlanma göstermeden önce Perşembe günü 100 pipsten fazla kaybetti. ECB politika yapıcısı Francois Villeroy de Galhau günün erken saatlerinde ECB'nin %1 ile %2 arasında bir yerde olan nötr faiz oranına ulaşana kadar kademeli faiz artırımları yapacağını söyledi.

USD/CAD , Perşembe günü geniş dolar gücüyle 10 günden fazla bir sürenin en yüksek seviyesine tırmandı ve en son 1.2700 yakınlarında yatay hareket ederken görülüyordu. İstatistik Kanada, Mayıs ayı istihdam raporunu oturumun ilerleyen saatlerinde yayınlayacak. Yatırımcılar, İstihdamdaki Net Değişim 30.000 artarken, Kanada'daki İşsizlik Oranının %5.2'de değişmeden kaldığını görüyorlar.

USD/JPY Cuma günü Asya işlem saatlerinde güneye döndü ve 133.50'nin altına düştü. Gösterge 10 yıllık ABD Hazine tahvili getirisi düşüşe geçerek paritenin çekiş kazanmasını zorlaştırıyor.

GBP/USD Perşembe gününde üst üste ikinci gün için düşüşünü genişletti ve 1.2500'ün altında kapattı. Parite Cuma günü arka ayakta kalır.

Altın , Cuma günü 1.850 doların altında bir konsolidasyon aşamasına geçmeden önce Perşembe günü küçük günlük kayıplar kaydetti. ABD T-tahvil getirilerinin ABD enflasyon verilerine tepkisi , hafta sonu öncesinde XAU/USD'nin oynaklığını artırabilir.

Bitcoin , 30.000 $ civarında dar bir aralıkta dalgalanmaya devam ediyor ve Ethereum , yan yönlü eziyetini 1.800 $ civarında genişletiyor.
 
BaseDecode